ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera Liceum Sztuk Plastycznych im. O. Boznańskiej
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej 

Sukcesy uczniów

Filozoficznie, czyli refleksja z mocą. II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej

17 stycznia uczennice naszej szkoły - Natalia Paleczny z klasy 5LSP oraz Antonina Trznadel z klasy 3b - wzięły udział w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Sobotni wyjazd stał się podróżą pełną filozoficznej refleksji. Olimpijskie zmagania składały się z dwóch części. Najpierw uczestniczki pisały esej na wybrany przez siebie temat, mierząc się z trudnymi pytaniami i wymagającymi koncepcjami filozoficznymi. Następnie sprawdziły swoją wiedzę w części testowej.
Gratulujemy Natalii i Antoninie odwagi, zaangażowania oraz podjętego wysiłku. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!

Nasze uczennice na festiwalowej scenie

Podczas Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań Idolem” na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentowały się dwie nasze uczennice. Obie zostały docenione przez jury w kategorii szkół ponadpodstawowych. Róża Styrnol zajęła 1. miejsce, a Alicja Ptak wywalczyła 3. miejsce. Konkurs zgromadził wielu młodych wokalistów, a poziom prezentacji był wysoki, co tym bardziej podkreśla wagę tych wyników. Występy naszych uczennic były fenomentalne!.
Zdjęcia: Agnieszka Kozielska

Sukces Doroty Tann na ogólnopolskim festiwalu filmowym

mowaczygodkaFilm dokumentalny „Mowa czy godka?”, zrealizowany przez Miejski Dom Kultury w Rybniku, odniósł znaczący sukces, zdobywając nagrodę główną na Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym „9 Minut”. Jedną z autorek filmu jest Dorota Tann – uczennica naszej szkoły, która wraz z Hanną Zdrzałek – uczennicą rybnickiego „Frycza” - stworzyły poruszający i wartościowy projekt filmowy.
Dokument opowiada o tym, jak język kształtuje tożsamość człowieka. Twórczynie ukazują, w jaki sposób Ślązacy odnajdują siebie poprzez mowę i tradycję, a także jak silnie język wpływa na poczucie przynależności. Bohaterowie filmu podkreślają, że bycie Ślązakiem traktują jako formę tożsamości narodowej, mającej wpływ na ich osobowość i sposób postrzegania świata.
Film zwraca uwagę na potrzebę pielęgnowania kultury i języka regionalnego, aby nie uległy one zapomnieniu. „Mowa czy godka?” to projekt, który w wyjątkowy i autentyczny sposób przybliża kulturę śląską oraz pozwala lepiej zrozumieć tożsamość Ślązaków. Sukces na ogólnopolskim festiwalu jest dużym wyróżnieniem dla młodych twórczyń i powodem do dumy dla naszej szkoły.

Martyna w II etapie Olimpiady Lingwistycznej

MIrczyk1Z dumą informujemy, że Martyna Irczyk z klasy 4A reprezentowała naszą szkołę w II etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, który odbył się w ubiegłą sobotę w Katowicach. Olimpiada Lingwistyki Matematycznej łączy w sobie elementy matematyki, językoznawstwa i logiki.
Warto podkreślić, że Martyna nie po raz pierwszy odnosi sukcesy w tej Olimpiadzie. W jednej z poprzednich edycji zdobyła tytuł finalistki, wykazując się ponadprzeciętnymi umiejętnościami analitycznymi oraz zamiłowaniem do rozwiązywania lingwistycznych zadań logicznych.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Nasi uczniowie wśród najlepszych w Polsce! Awans do etapu okręgowego Olimpiady

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Agata Szymiczek z klasy 4f oraz Tymoteusz Jeremiasz z klasy 3b, po weryfikacji testów przez Komisję Okręgową 67. edycji Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym z siedzibą w Częstochowie, zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego.
Zawody okręgowe odbędą się 31 stycznia w Częstochowie. Życzymy naszym uczniom powodzenia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Od olimpiady do uniwersytetu – wielki sukces uczennic naszej szkoły

Z radością informujemy, że uczennice klasy 4f reprezentowały naszą szkołę w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych.
Agata Szymiczek wzięła udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, natomiast Judyta Kozak reprezentowała nas w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.
Dzięki swoim osiągnięciom dziewczyny otrzymały bilety uprawniające do podjęcia studiów na kierunkach Stosunki Międzynarodowe i Socjologia na Uniwersytecie w Białymstoku.
Gratulujemy Agacie i Judycie wspaniałych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów naukowych!

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok