Uczniowie klas pierwszych oraz czwartej "Plastyka" 10 stycznia uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu było zwiedzenie wystawy prac Tamary Łempickiej. Młodzież miała niespotykaną okazję zapoznania się z twórczością oraz z barwną osobowością artystki. Historia powstawania jej prac, opowiedziana przez przewodników, była okazją do przyjrzenia się procesowi twórczemu i inspiracjom towarzyszącym Łempickiej. Następnie przeszliśmy na wystawę Nowy Modernizm II RP prezentującą różnorodność i oryginalność modernizmu w Polsce. Na naszej liście tradycyjnie nie mogło zabraknąć Galerii Sztuki Polskiej XIX i XX wieku, gdzie obok największych mistrzów polskiego malarstwa mogliśmy podziwiać prace patronki naszej szkoły - Olgi Boznańskiej.
Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Sukiennicach. Mimo ulewnego deszczu, to był naprawdę piękny dzień wypełniony sztuką.
9 grudnia klasy 1A, 1B i 4 Liceum Sztuk Plastycznych wybrały się w podróż "Śladami Gustava Klimta - sławnego wiedeńczyka". Zwiedziliśmy muzea, wystawiające obrazy Klimta, jak również innych austriackich i międzynarodowych artystów. Byliśmy w Belwederze Górnym - to nie tylko okazały, barokowy pałac, lecz także galeria sztuki z jednym z najcenniejszych zbiorów sztuki w Austrii – z najważniejszymi dziełami Gustava Klimta, Egona Schiele i Oskara Kokoschki. Następnie udaliśmy się do Muzeum Leopoldów.
Pomimo deszczu, spacerowaliśmy po Wiedniu, oglądając Pałac Hofburg - zimową rezydencję Habsburgów, Stare Miasto, bulwary Ringstrasse, ratusz, parlament, pomnik Marii Teresy, muzea Historii Sztuki i Historii Naturalnej. Dalszy spacer po starym mieście odbywał się ulicą Graben i Kärtnerstrasse, na której znajduje się gotycka katedra świętego Szczepana oraz Opera. Udało nam się również zobaczyć Dom Hundertwassera.
Grudzień w Wiedniu, to czas Jarmarków Adwentowych, na którym zakupiliśmy przysmaki wiedeńskie i pamiątki.
Serdecznie zapraszamy na wystawę prac uczniów w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Prace powstały w ramach zajęć plenerowych w roku szkolnym 2021/2022. Głównym tematem prac byłya architektura Wodzisławia Śląskiego. Zapraszamy.
Jak najlepiej rozpocząć naukę w plastyku? Najlepiej rozpocząć wycieczką. Międzynarodowy Dzień Artysty, który obchodzimy 25 października uczniowie pierwszej klasy Liceum Sztuk Plastycznych świętowali wizytą w Muzeum Śląskim. Katowice nas zawsze inspirują - tym razem odwiedziliśmy wystawę "Exlibris", która jest przeglądem najważniejszych technik i trendów w grafice miniaturowej. Józef Szajna to zdecydowanie osobowość „nieminiaturowa”. W Centrum Scenografii Polskiej też byliśmy. Galeria polskiej sztuki nowoczesnej po 1800 roku i Galeria śląskiej sztuki sakralnej to oczywiście stała pozycja na naszej liście – najlepsza historia sztuki w pigułce.
W BWA zwiedziliśmy wystawę pt. Portret Wielokrotny w fotografii, a na koniec listy zamknęliśmy Rondem Sztuki i Galerią+. Mamy nadzieję, że 5 lat nauki upłynie naszym pierwszym klasom równie intensywnie, ciekawie i pilnie.
Kolejna wrześniowa wycieczka uczniów "Plastyka"odbyła się 29.09. Tym razem klasa IV LP odwiedziła katowicką Akademię Sztuk Pieknych, aby podglądnąc i trochę zainspirować się pracami studentów. Wystawa końcoworoczna studentów ASP to przegląd prac studentów wszystkich pracowni i kierunków. Miło było też zobaczyć prace naszych absolwentów i mamy nadzieję, że obecni uczniowie też dołączą w przyszłym roku do elitarnego grona studentów.