Spośród 3117 uczestników I etapu Olimpiady Statystycznej do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Mateusz Lampert (IF), Piotr Sosna (IF) oraz Mateusz Kołek (IIIA). Prawdziwe wyzwanie…, wiedza, opanowanie, ambicja – wszystko będzie się liczyć. Uczniowie „Tischnera” poradzili sobie jak zwykle znakomicie. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Mateusz Lampert, który zajął w tym etapie 2 miejsce w okręgu i 41 w Polsce. Trzymamy kciuki w kolejnych „starciach”!
Z dumą informujemy, że uczennice Emilia Morgała (IF) oraz Julia Zdyb (IIA) zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o żywności i żywieniu. Gratulujemy!
Patrycja Burszczyk, Aleksandra Małecka oraz Kamila Ostrowska rozpoczęły naukę na roku "0" WYDZIAŁU LEKARSKIEGO Uniwersytetu Licealisty na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Indeksy są wynikiem doskonale zdanego egzaminu z zakresu trzech przedmiotów: biologii, chemii, fizyki, do którego przystąpiły w czerwcu 2019r. Zapraszamy do obejrzenia relacji z inauguracji roku akademickiego i wręczenia indeksów.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
Uczennica klasy IIIb Alicja Wdzienczny była uczestniczką XIII edycji konkursu “Tischnerowskie drogowskazy”. Konkurs ten miał charakter oratorski, a temat jej wystąpienia brzmiał "Nietolerancja - zrozumieć człowieka, a nie pojęcie". Wystąpienie Alicji doceniło jury w którym zasiadali m.in. profesorowie filozofii. W ich ocenie, choć zdania były podzielone, Alicja uplasowała się na trzeciej pozycji. Zdaniem Kazimierza Tischnera (brata naszego patrona) Alicja zasłużyła na specjalne wyróżnienie, bo nie dość, że mówiła w sposób niezwykle zajmujący, to jeszcze (częściowo) po góralsku!
Towarzysząca jej pani Renata Matsili zadumała się nad industrialną przeszłością Łodzi, a zwłaszcza nad losami rodziny Herbstów, której willę odwiedziła razem z uczestnikami konkursu, którzy zjechali z różnych części Polski. Rodzina ta wzbogaciła się na pracy łódzkich robotników, ale pod wpływem osobistych doświadczeń (śmierć dziecka w wyniku choroby) stała się pionierami na gruncie dobroczynności.
Z ogromną dumą i radością dzielimy się informacjami o sukcesach sportowych naszego ucznia: Kamil Huwer - uczeń klasy IIIC uzyskał bardzo wysokie wyniki w zawodach Pucharu Polski Juniorów w szpadzie, które odbyły się w dniach 21-22 września w Obornikach Śląskich oraz 2-3 listopada w Rybniku. W stawce startujących 113 i 112 zawodników, Kamil, zawodnik klubu RMKS Rybnik, zajął za każdym razem III miejsce!
W starcie w Rybniku niestety uraz uda spowodował, iż nie dokończył swojej walki o wejście do finału z przeciwnikiem z Warszawy.
W swoich starciach pucharowych pokonał kolegów zajmujących czołowe miejsca na liście rankingowej Polskiego Związku Szermierczego i tym samym awansował na 8 pozycję w krajowej klasyfikacji generalnej w stawce 96 sklasyfikowanych zawodników. Daje to mu możliwość do reprezentowania naszego kraju w startach na zawodach Pucharu Świata Juniorów.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w osiąganiu dalszych sukcesów!


Olga Wilk i Mateusz Kołek, 26 października na Zamku Królewskim w Warszawie, odebrali stypendium Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w ramach „Programu pomocy wybitnie zdolnym”. Uczniowie Ci zasłynęli jako młodzi naukowcy w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Powyższe wyróżnienie otwiera im nie tylko drogę do prac badawczych pod okiem znakomitych specjalistów, ale daje możliwość udziału w stażach i warsztatach badawczych na renomowanych uczelniach.
Jesteśmy z Was dumni, gratulujemy i życzymy owocnych doświadczeń!