Strona główna
WYDARZENIA
Wydarzenia LO
WYDZIAŁ CHEMII UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO - współpraca oficjalnie rozpoczęta!
WYDARZENIA
Wydarzenia LO
WYDZIAŁ CHEMII UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO - współpraca oficjalnie rozpoczęta!To dla nas świetna wiadomość! Podpisana umowa o współpracy oznacza nowe możliwości dla naszych uczniów. Już od klas pierwszych uczniowie klasy akademickiej oraz klasy medyczno-ratowniczej będą mogli uczestniczyć w autorskim programie nauczania z chemii realizowanym jako przedmiot uzupełniający. Umożliwi on spersonalizowanie treści nauczania, lepsze przygotowanie do matury oraz pogłębianie zainteresowań uczniów. Współpraca pozwoli także na zdobywanie doświadczeń w laboratoriach, udział w zajęciach oraz wykładach prowadzonych przez pracowników UŚ. Inaugurację współpracy rozpoczęliśmy od wykładu wygłoszonego przez prof. dr. hab. Roberta Musioła na temat: „Jak działają leki i jak je tworzy współczesna farmakologia?”. Pan Profesor jest utytułowanym naukowcem, którego nazwisko znalazło się w prestiżowym rankingu TOP 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie według rankingu Uniwersytetu Stanforda. Tym bardziej cieszy nas fakt, że był gościem w naszej szkole.