Uczniowie LP i OSSP odwiedzili Slezskie Gimnazium w Opavie. Było to pierwsze spotkanie w ramach realizacji projektu transgranicznego "Lomography - intresting way of learning" . W projekcie uczniowie będą poznawać starą technikę fotograficzną - lomografię w tym celu uczestniczyć będą w warsztatach i plenerach fotograficznych, pierwszy z nich odbywa się właśnie w Pradze.
2 marca 2017 roku, w sali wystaw czasowych Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, miał miejsce wernisaż wystawy twórczości pedagogów Liceum Plastycznego w Wodzisławiu
Śląskim. Pierwsza taka prezentacja w gościnnych murach Muzeum otwiera nowe perspektywy kolejnych wystaw. Wyjątkowy charakter wydarzenia podkreśliło wystąpienie Dyrektora Muzeum Pana Sławomira Kulpy, którym przywitał gości wernisażu na czele z artystami. Słowa Pani Dyrektor Renaty Szymanek akcentowały wagę twórczości nauczycieli, którzy
na co dzień poświęcają większość swojego czasu i serca dla uczniów, nie zapominając jednak o drugim członie swojej artystycznej tożsamości.
20 marca w pracowniach Liceum Plastycznego obyła się uroczysta gala wręczenia nagród Regionalnego Konkursu Plastycznego „Spacer po wyobraźni". Konkurs organizowany był pod honorowym patronatem Starosty Wodzisławskiego i jest częścią obchodów 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego. W artystycznych zmaganiach wzięło udział 98 uczniów z całego regionu. W tym roku młodzi artyści zmagali się z interpretacją słów W. Kandynskiego „Kolor jest siłą, która działa bezpośrednio na duszę i wprawia ją w drżenie", powstały wspaniałe i barwne dzieła. Komisja miała trudne zadanie wyłonienia spośród takiej ilości prac tych najwybitniejszych. Po wielu godzinach dyskusji 30 prac zostało zakwalifikowanych do wystawy, wyróżniono prace 4 uczestników: Zuzanny Dudek, Megan Durczok, Zuzanny Tkoczyk, Agaty Andryszczak. Komisja przyznała II miejsce Wiktorii Jarockiej a zdobywcą I miejsca został Jakub Peszke. Uroczystość uświetniła swoją obecnością prof. Elżbieta Kuraj z Instytutu Sztuki w Cieszynie, która wyraziła uznanie dla nagrodzonych.
Artur Markiel (II a) i Karolina Kubica (III a) zostali zakwalifikowani do ETAPU CENTRALNEGO Olimpiady Statystycznej. W finale Artur znalazł się wśród 10 najlepszych w Polsce, uzyskując tytuł: LAUREATA i Złoty Indeks, umożliwiający podjęcie studiów na wielu uczelniach w Polsce z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 2600 uczniów. Podczas uroczystej gali z udziałem wiceministra edukacji Macieja Kopcia uhonorowani zostali ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, tj. 30 najlepszych osób w kraju.
Gratulujemy Arturowi, Karolinie i opiekunowi - p. Grażynie Tytko.
W poniedziałek 26.03.2018 r. w naszej szkole świętujemy Dzień Hiszpański.
W programie m.in.:
- Degustacja potraw hiszpańskich w godz.8:50-13:20
- Nauka słówek hiszpańskich – 8:50 – 9:35 – sala 0.01
(osoby chętne do udziału prosimy o zgłaszanie się do p. Zofii Sekuły najpóźniej do piątku do godziny 10.30, liczba miejsc ograniczona - maksymalnie 20 osób)
- Prelekcja Pani mgr Aleksandry Hasior z ATH w Bielsku Białej pt: Popkultura Hiszpanii (muzyka, kino i sztuka hiszpańska) w godz.9:45-10:30 (klasa 1,a,b,c,) i 10:35-11:20 (klasa 2OS, 3OS, 1LP ) sala 0.01
- Prelekcja Pani mgr Anny Gryglaszewskiej z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pt: "Najważniejsi bohaterowie literatury hiszpańskiej okresu średniowiecza, renesansu i baroku." w godz.11:40-12:25 (klasa 2LP,2ca i 12:35-13:20 (klasa 2ed, 2b) sala 0.01
- Konkurs na najbardziej oryginalny strój hiszpański
Serdecznie Was zachęcamy do przebrania w strój hiszpański, tym bardziej, że przebranie w tym dniu będzie nagrodzone.
Prosimy delegatów wybranych przez poszczególne klasy o przybycie na 7. godzinie lekcyjnej na uroczyste zakończenie Dnia do sali 2.52.